Elewacja - postępy cd. 2
Front zyskał drugą warstwę kleju i grunt. Oczywiście czekamy jeszcze na drzwi więc te miejsca są jeszcze do wykończenia. Ściana południowa też ruszyła ostro.
Front zyskał drugą warstwę kleju i grunt. Oczywiście czekamy jeszcze na drzwi więc te miejsca są jeszcze do wykończenia. Ściana południowa też ruszyła ostro.
Zgodnie z planem wykonano dzisiaj pierwszą warstwę kleju na froncie. Druga warstwa już jutro.
Brama była oklejona ale folię zerwało jakby ktoś się zastanawiał:) jutro nową przykleją...ponoć mocniejszą.
Rozpoczęli też ocieplenie ściany południowej. Tutaj mam do Was pytanie. Jak się ociepla strefę przy oknie tarasowym przy założeniu, że ma być taras z desek kompozytowych?
Teraz wygląda to tak...
Czy styro nie jest za wysoko? I tak musi przyjść jeszcze blacha pod deskami. Jak to robiliście/wykańczaliście? A co w przypadku jeśli zmienimy zdanie i będzie taras z kostki?
Mały update...2 dni minęły od momentu rozpoczęcia prac. Ściana północna praktycznie ukończona (styropian). Dzisiaj ekipa nałoży siatkę i klej aby styropian nie był za długo narażony na promienie słoneczne. Następnie przejdą na ścianę południową. Taka kolejność bierze się z konieczności docieplenia styropianem murłaty. 13 października wchodzi ekipa od ocieplenia pianą PUR i do tego czasu murłata musi już być "obrobiona".
A tak to wygląda...
Dzisiaj rozpoczęły się prace nad elewacją. Jak widać na poniższym zdjęciu, ekpia od elewacji specjlizuje się również w projektowania wnętrz :)
Ostatecznie wybór padł na styropian Swisspor - Lambda Max 0.031. Początkowo miał być Austrotherm ale w naszym rejonie jest problem z dostępnością. Zamówienie od producenta oczywiście było możliwe ale minimum logistyczne to 30 m3. Jeśli w trakcie okazałoby się, że nam brakuje towaru to domówienie byłoby bardzo problematyczne. Swisspor też ma ponoć dobry styropian więc mamy nadzieję, że wszystko pójdzie gładko i równo.
O efektach pierwszych prac na pewno napiszę później.
Zamontowaliśmy również portfenetry. Warto je zamontować przed elewacją. Aby uniknąć mostka termicznego, pod płaskownikiem wstawiliśmy styropian. Miał być XPS ale był problem z załatwieniem z hurtowni a czas nas gonił więc mamy tam zwykły styropian podłogowy (twardy).
Portfenetry są wykonane ze stali nierdzewnej ASIS 304. Stwierdziliśmy, że nie warto inwestować w 316L bo cena dużo wyższa a w okolicy i tak wszyscy mają z 304. Myślę, że nasze warunki atmosferyczne i lokalizaja domu nie powinny raczej negatywnie wpływać na ten gatunek stali.