Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Kominy - pytanie

Blog:  durkey
Data dodania: 2015-04-24
wyślij wiadomość

Doradźcie proszę w temacie kominów. W projekcie są 2 kominy Schiedel Rondo Plus 200mm 9m. Planujemy ogrzewanie gazowe. Jeszcze nie wiem dokładnie jaki piec. Kominy musimy wybrać w ciągu najbliższych 2 miesięcy. Czy Rondo Plus będzie dobrym wyborem do gazówki? W przypadku pieca kondensacyjnego trzeba później wstawiać rurę do tego komina? Jak to wygląda? Może jakieś inne propozycje i wskazówki?

Ocieplenie fundamentów - pytanie

Blog:  durkey
Data dodania: 2015-04-23
wyślij wiadomość

Pytanie do budujących....ocieplać fundamenty przy budowie SSO czy lepiej później (przyszły rok) podczas robienia elewacji? 


Słyszałem różne opinie. Jedni twierdzą, że lepiej od razu. Inni, że później bo jak zrobimy teraz to styro będzie się niszczył przy innych pracach i będzie trzeba go później uzupełniać. Jak było w Waszym przypadku? 

Wydatek to około 2500 zł.

PNB - dalsze przygody

Blog:  durkey
Data dodania: 2015-04-22
wyślij wiadomość

Przygód ciąg dalszy….

W poniedziałek (20.04.2015) udałem się do starostwa złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Poprosiłem przy okazji aby sprawdzono czy wniosek jest kompletny, tzn. zawiera wszystkie potrzebne dokumenty. Niestety nasz architekt spierniczył sprawę. Okazało się bowiem, że działka jest objęta ochroną archeologiczną i trzeba jeszcze uzyskać stosowne pozwolenie od archeologa. Zaznaczam, że w adaptacji architekt napisał iż nie jest objęta żadną ochroną. Czytając MPZP natknąłem się na ten zapis ale on mówił o działkach, na których są wyznaczone stanowiska archeologiczne. Oczywiście tutaj trzeba mieć już tajemną wiedzę polegającą na tym, że jeśli na całej mapie nie ma zaznaczonych stanowisk archeologicznych to ochroną objęty jest cały OBSZAR. Udaliśmy się zatem do naszego lokalnego MUZEUM i tam załatwiliśmy sprawę. Teraz musimy czekać ok. 30 dni na decyzję o pozwoleniu prowadzenia badań archeologicznych. Wygląda to tak, że podczas zrywania humusu musi być obecny Pan archeolog i prowadzić nadzór budowlany, za który kasują prawie 700 zł. No nic…czekamy teraz z 2 tygodnie, zanosimy papiery o pozwolenie na budowę i zaznaczymy, że pozwolenie od archeologa dostarczymy w ciągu kolejnych dwóch tygodni. Udałem się jeszcze do architekta z prośbą o wyprostowanie sprawy w dokumentach dotyczących adaptacji projektu – wykreślił błędny zapis i postawił parafkę. Mam nadzieję, że to koniec przygód z papierami i pozwolenie uzyskamy w ciągu najbliższych 2 miesięcy…

Podczas budowy będziemy się tylko modlić aby nie znaleziono niczego „ciekawego” pod humusem bo inaczej trzeba będzie płacić jeszcze za badania archeologiczne….masakra.

PNB - zbieranie dokumentów

Blog:  durkey
Data dodania: 2015-04-16
wyślij wiadomość

Nie wiem dlaczego ale mam ciągle wrażenie, że w urzędach ludzie pracują za karę. Wchodzisz i od razu mają Cię za jakiegoś wroga, nie pomogą, nie podpowiedzą - tragedia. Ostatnio byliśmy załatwiać odrolnienie działki. Niby formalność bo działka jest budowlana (wpis w MPZP) i znajduje się na terenie miasta. Miało być załatwione od ręki....Pani jednak stwierdziała, że zajmie to jej jakieś 2 tygodnie. Wysłałem tam "swojego człowieka" i od razu inna gadka...zrobimy, będzie za 3 dni. Dziś powinienem dostać kompletną adaptację projektu (trwa odaptacja prądu, gazu i wod-kan). W piątek odrolnienie. Zgoda na zjazd na drogę publiczną z działki już jest. Zastanawiam się czy coś jeszcze będzie nam brakowało....


Na poniedziałek będziemy mieli:

- komplet 4 projektów + adaptacja architektoniczna + adaptacja prądu, gazu, wod-kan

- warunki techniczne przyłączy: prąd, gaz, wod-kan

- zgoda na zjazd z działki na drogę publiczną

- odrolnienie

- dowód własności działki

- MPZP


W poniedziałek chcemy iść złożyć wniosek o PNB. Liczę na to, że szanowna Pani za biurkiem "od ręki" stwierdzi czy mamy komplet potrzebnych dokumentów czy może czegoś brakuje. Zgodnie z tym co mam na wniosku, wydaje mi się, że nic więcej już nie potrzeba. Jak to było u Was? Coś pominąłem?


Dziś również spotkanie z potencjalnym kierownikiem budowy. W sobotę/niedzielę spotkanie z wykonawcą SSO. Dach będzie robiła inna firma - już zaklepane.

Adaptacja projektu

Blog:  durkey
Data dodania: 2015-04-01
wyślij wiadomość

Można powiedzieć, że architekt swoją pracę zakończył. Teraz musimy jeszcze zrobić adaptację wod-kan i prądu na działce. Od razu zrobimy też gazu choć z tego co wiem nie jest wymagana do PNB. Warunki przyłączy wod-kan, prądu i gazu posiadamy. Pojawiły się jednak wątpliwości odnośnie projektu adaptacji prądu na działce (pociągnięcie kabla od skrzynki do domu). Gdzie ma stać ta skrzynka? Chcemy aby stała w granicy działki (w jednym z narożników). Projektant mnie pyta czy zostało to uzgodnione z ZE. Powiedziałem, że na wniosku nie określało się miejsca gdzie ma stać skrzynka ale zazwyczaj stoi w granicy. Umowę o prąd z ZE już podpisałem i odesłałem. Czekam teraz na kontak z projektantem przyłącza ze strony ZE. Rozumiem, że to z nim będę ustalał gdzie ma stać skrzynka? Jeśli przy adaptacji powiem, że ma stać w miejscu X to czy potem nie będzie problemów z uzgodnieniem tego z projektantem przyłącza z ZE? Próbowałem oczywiście się dodzwonić do osoby kontaktowej, którą mam w umowie ale chyba jest na urlopie albo nie lubi rozmawiać przez telefon :) Dziś będę próbował dalej...


Jak to się odbywało w Waszym przypadku? Czy faktycznie mogę przy adaptacji projektu powiedzieć projektantowi, że skrzynka z prądem ma stać w miejscu X? Czy później nie będzie jakichś problemów z ZE bo stwierdzą, że w miejscu X stać nie może? Dajcie znać :)

durkey
ranga - mojabudowa.pl mistrz
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 166566
Komentarzy: 925
Obserwują: 170
On-line: 9
Wpisów: 138 Galeria zdjęć: 323
Projekt DOM W JABŁONKACH
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Wągrowiec
ETAP BUDOWY - VI - Instalacje wewnętrzne
ARCHIWUM WPISÓW
2017 sierpień
2017 czerwiec
2017 maj
2017 kwiecień
2017 marzec
2017 luty
2017 styczeń
2016 grudzień
2016 listopad
2016 październik
2016 wrzesień
2016 sierpień
2016 czerwiec
2016 maj
2016 kwiecień
2016 marzec
2015 grudzień
2015 listopad
2015 październik
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 czerwiec
2015 maj
2015 kwiecień
2015 marzec

OBECNIE NA BLOGU
2 niezalogowanych użytkowników